Video marketing w twojej firmie – jak zacząć?

usługi informatyczne

Nie powinno to być zaskoczeniem, jak wiele firm z tym, co ty, samym modelem biznesowym, próbujecie sprzedać to samo. Konkurencja zeszła z cen do osobowości firmy – to, jaką jest firma, która oferuje swoje produkty, ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Firma jako marka dociera do odbiorców, a nie reklama.

Z tego, między innymi, powodu, tak silnie i głośno mówi się o marketingu w mediach społecznościowych, ponieważ tam, jak nigdzie indziej, klient ma okazję poznać twarz marki, jej osobowość, filozofię i podejście do biznesu. Zasięgi działań w mediach społecznościowych są skalowalne, jednak nie można trwać przy jednym modelu czy strategii, nie ważąc na zmiany i trendy. Takim trendem, który okazuje się zyskiwać coraz mocniej na sile jest video.

Video marketing w pigułce

  1. Stwórz swoją firmę jako markę.
  2. Pomóż swoim docelowym odbiorcom w rozwiązaniu ich problemów. Stań się autorytetem.
  3. Połącz się z osobami wpływowymi.
  4. Bądź otwarty na pytania i komentarze.
  5. Bądź prawdziwy w swoich postach i odpowiedziach.
  6. Nie udzielaj bezcelowych porad.
  7. Publikuj konsekwentnie.


Jak marka może działać z video?
Oto trzy proste sposoby.

Wideo o firmie

Pokaż, jak pracujesz, jakie wartości wyznajesz. To najpopularniejszy i najprostszy sposób wdrażania video w działania marketingowe i wizerunkowe. Przygotowanie materiału filmowego obrazującego codzienną pracę w firmie może dotyczyć wartości, którymi kierujesz się, prowadząc biznes, założeń i strategii rozwoju, prezentacji członków zespołu itd. Możesz opowiadać historię firmy – jej początki, wzloty, przełomy, albo pokazać typowy dzień pracy – wygląd biura w pełnym składzie, czy pokazywać czynności, które ucieszą twoich klientów (pieczołowicie przygotowana wysyłka, miły feedback od klientów, zwierzęta w biurze 🙂

Prezentacja produktu lub usługi

Wideo doskonale sprawdza się jako narzędzie do przedstawienia potencjalnym klientom produktów i usług, które są przedmiotem Twojej działalności. Mogą to być zapowiedzi nowych produktów, odkrywanie kolejnych funkcji produktów z Twojej oferty czy opisywanie parametrów technicznych z zastosowaniem języka korzyści

Edukowanie klientów, czyli wideo instrukcje i poradniki, q&a, live streaming

Wideo instrukcja lub video poradnik ma zdecydowanie bardziej przyjazną formę niż e-book lub tradycyjna papierowa dokumentacja opisująca sposób użytkowania. Filmy są szczególnie pomocne w przypadku produktów, które klient musi zmontować (np. meble) lub zainstalować (sprzęt AGD, oprogramowanie). Całą serię wideo porad najlepiej publikować na tematycznej playliście na firmowym kanale YouTube. Linki do instrukcji możesz zamieszczać już w mailingu w trakcie realizacji zamówienia – dzięki temu klient od razu dowie się, gdzie poszukiwać porad dotyczących obsługi.

Zamknij
HXS

Prosimy wypełnij poniższy formularz, pozwoli nam to lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i wspólnie stworzyć najlepszy produkt.