Twoja marka w Social Media – 3 kroki do zbudowania właściwej i rokującej publiczności.

usługi informatyczne

Po prawidłowym wykonaniu korzyści płynące z mediów społecznościowych są przytłaczające i mogą przynieść niesamowite efekty w marketingu przy niewielkich inwestycjach.

Dobrą wiadomością jest to, że nietrudno jest rozpocząć strategię mediów społecznościowych, aby zwiększyć ekspozycję firmy. Kluczem jest dzielenie się atrakcyjną treścią, która zmusza odbiorców do zatrzymania, spojrzenia i zaangażowania.

W rzeczywistości są tu trzy duże, ale proste sposoby na zwiększenie zaangażowania mediów społecznościowych w lokalny biznes.

# 1 Bądź zrozumiały dla swojej widowni

Pierwszym krokiem do stworzenia silnej strategii mediów społecznościowych jest zrozumienie twojego rynku. Obejmuje to poznanie ich bólów, problemów, wyzwań i najbardziej imponujących pytań w celu umieszczenia treści jako rozwiązania. Będziesz postrzegany jako ekspert, ponieważ będziesz nadal udostępniać bogate w jakość treści, które wzbogacą ich życie.

Dlatego twoim impulsem będzie prawdopodobnie zbadanie odbiorców, którzy opublikują treści rozwiązujące problemy, co uczyni twój marketing bardziej skutecznym. Zacznij wysyłać kampanie e-mailowe i śledź to, co klikają.

# 2 Udostępnianie zawartości bloga

Media społecznościowe uwielbiają posty na blogu (z wzajemnością). Jeśli spojrzysz na sekcję trendów na Facebooku lub popularne artykuły na portalach społecznościowych, zauważysz, że są one powiązane z blogami. Udostępnianie treści bloga na portalach społecznościowych powoduje wzrost ruchu w witrynie, poprawiając ranking SEO i status eksperta.

# 3 Wykorzystaj społeczną platformę wideo na żywo

Czy wiesz, że ludzie spędzają 3 razy dłużej oglądając wideo na żywo w porównaniu do tego, które zostało wcześniej nagrane? Korzystanie z platform transmitujących transmisje na żywo, takich jak Facebook Live, Periscope i Instagram Stories, to świetne atuty dla Twojej strategii społecznej, ponieważ możesz połączyć się bezpośrednio ze swoimi obserwatorami i przyciągnąć ich uwagę bezpośrednio do kanału informacyjnego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w uruchomieniu witryny i tworzeniu skutecznych postów na blogu, dowiedz się, jak możemy Ci w tym pomóc.

Zamknij
HXS

Prosimy wypełnij poniższy formularz, pozwoli nam to lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i wspólnie stworzyć najlepszy produkt.