Na dobry początek pracy w software house – jak znaleźć firmę idealną?

usługi informatyczne

Kawa, słodkie środy i domowe kapcie czy bardziej hamaki i konsola? Nowoczesne miejsca pracy potrzebują efektu “wow”, aby przyciągnąć najlepsze talenty. Na rynku ukuło się pewne postrzeganie pracownika, szczególnie w sektorze nowych technologii i IT. Mówi się, że pracownicy mają wysokie oczekiwania i nie szukają zatrudnienia, tylko pracy, która pozwoli im włożyć swoją pasję we wspólny cel i pokonywanie wyzwań. Szukają czegoś więcej niż umowy, czegoś, co będą mogli budować wspólnie z innymi, podobnie ambitnymi ludźmi.

Zebraliśmy kilka cech, które tworzą fajne, zdrowe i dobre środowisko pracy. Jeśli widzisz te cechy u swojego obecnego lub potencjalnego pracodawcy, możesz być pewien, że troszczy się o to, by jego zespół był zadowolony.

1. Uczciwość

Wszyscy chcemy być traktowani poważnie i chcemy wykorzystać nasze umiejętności i wiedzę najlepiej jak potrafimy. Mamy też prawo do posiadania osobistych zainteresowań i celów, takich jak rozwijanie naszych umiejętności lub zdobywanie doświadczenia w danej dziedzinie. Idealny pracodawca pozwoli i ułatwi to, ponieważ rozumie, że spełnienie każdego pracownika jest równie ważne, jak spełnienie celów firmy. Praca nad osiąganiem takiego efektu powinna odbywać się na zasadzie partnerstwa. Uczciwość pozwala widzieć w pracowniku i szefie partnera – wychodzić z problemem, inicjatywą, feedbackiem. Szukaj firmy o takiej kulturze, w której każdy pracownik może swobodnie realizować swoje zainteresowania, szczególnie, jeśli są one zgodne z interesem firmy.

2. Wyzwania

Jeśli nowe projekty powodują u ciebie stres, to znaczy, że pracujesz w złej firmie. To nie kwestia braku ambicji czy umiejętności, tylko sposobu, w jaki praca jest egzekwowana. Wyzwania cieszą, jeśli realizujesz jej we współpracy i przy poczuciu wsparcia i wiary. Praca, która jest zbyt łatwa, zabija motywację szybciej ,niż cokolwiek innego, dlatego nowe wyzwania są bardzo ważne. Realizacja wyzwań daje poczucia spełnienia. Prawdziwą motywację i poczucie spełnienia można łatwo osiągnąć, wyznaczając zespołowi odpowiednie wyzwania i sprawiając, że pracują razem. Zadaj sobie pytanie, czy twój pracodawca to robi.

3. Elastyczność

Współcześni pracownicy szukają elastyczności. Chcą możliwości dopasowania kalendarza pracy do intensywnego życia, a nie odwrotnie. Jedni są bardziej produktywni w godzinach wieczornych czy nocnych, inni łączą pracę z wychowaniem dzieci. Czy powinni być w ten sposób wykluczeni z możliwości osiągania najlepszych wyników, tylko dlatego, że nie pracują, jak większość, w środku dnia? W nowoczesnym środowisku pracy najważniejsze są wypełnione zadania, a nie czas spędzony w pracy. Elastyczne godziny pracy i praca zdalna umożliwiają ludziom wykonywanie codziennych i rutynowych zadań (wysyłanie dzieci do szkoły, załatwianie spraw w urzędach) w dogodnym dla nich czasie, co zmniejsza ich stres i pomaga skupić się w pracy.

4. Miejsce na rozwój

W dzisiejszych czasach praca to nie tyle zarabianie, co realizacja ambicji i rozwój. Chcemy rozwijać nasze umiejętności i zdobywać doświadczenie, aby stać się lepszymi w tym, co robimy. Czasami potrzebujemy tylko niewielkiej zmiany, a czasem cchemy skierować nasza zawodową ścieżkę na inne tory. Nowoczesne miejsce pracy pozwala na to wszystko i więcej, aktywnie współpracując z każdym pracownikiem na jego rozwój zawodowy poprzez zdrowy i motywujący system informacji zwrotnych. Wszelkie popełnione błędy należy analizować i poprawiać, a nie krytykować. Należy zachęcać do dalszego wzrostu poprzez zapewnianie środków na udział w warsztatach i przemawianie na konferencjach. Firma, której pracownicy nie mają żadnych możliwości rozwoju tkwi w stagnacji i nie ma szans się rozwijać.

5. Małe, a cieszy

Może to zabrzmieć śmiesznie, ale słodkie środy, kanapki, dzień pizzy, sala gier czy chociaż wygodne fotele z dala od gwarnych open space’ów robią różnicę. To nie pokłosie kosmicznych biur Google’a, anie nie cuda, których zachciewa się pracownikom. Domowa, przyjazna atmosfera w miejscu pracy, pomaga pracownikom zrelaksować się i sprawia, że ​​czują się dobrze. Pracownicy często i chętnie służą radą odnośnie tego, co byłoby fajnym i pomocnym elementem w przestrzeni pracy.

Zamknij
HXS

Prosimy wypełnij poniższy formularz, pozwoli nam to lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i wspólnie stworzyć najlepszy produkt.