Czy to dobry czas, by zacząć programować?

usługi informatyczne

Zastanawiasz się, czy warto rozpocząć karierę w IT oraz czy programowanie jest dla Ciebie?

Jeśli mówisz sobie “nie, jest już za późno, a ja nie mam czasu,” to prawdopodobnie popełniasz jeden z większych błędów w życiu.

Jeśli zaczniesz programować (tak na poważnie) już teraz, możesz zostać uznany za programistę w ciągu powiedzmy maksymalnie czterech lat. Znasz wszystkie te osoby, które zaczęły programować w wieku 20 lat, a teraz są dla ciebie potencjalną konkurencją. W programowaniu nie chodzi o to by być najlepszym ze wszystkich, ale o to by, umieć ze wszystkimi współpracować. Kiedy chcesz nauczyć się czegoś nowego, nigdy nie szukaj motywacji do rozpoczęcia.

Zalety programowania można mnożyć. Korzystanie z własnego komputera daje Ci możliwość pracy z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Sam wybierzesz swoje ulubione miejsce, najbardziej produktywne godziny i styl pracy. Wiedza, którą zdobędziesz na różnych szkoleniach będą odgrywały kluczową rolę w Twojej karierze. I okazać się może, że będziesz mieć satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę bez dyplomu.

Choć mówi się, że pieniądze to nie wszystko, to właśnie w sektorze IT Nie ma wątpliwości co do tego, że przeciętne wynagrodzenie jest bardziej niż zadowalające (choć oczywiście jego wysokość różni się w zależności od kraju) Wielką zaletą tej branży jest to, że kiedy już nauczysz się programowania możesz zdobywać zlecenia na rynku światowym pracując jako freelancer. W ten sposób zdobędziesz klientów z całego świata, wyższe stawki oraz prawdopodobnie lepsze zrozumienie rynku pracy.

Nawet jeśli w dalszej przyszłości zdecydujesz się założyć własny biznes lub poprowadzić swoją karierę zupełnie innymi torami, to wiedza zdobyta w sektorze IT okaże się więcej niż przydatna. Biorąc pod uwagę to, że umiejętność programowania lub chociaż zrozumienie tej branży będzie niezwykle istotne w prawie każdym zawodzie przyszłości to dzięki temu doświadczeniu będziesz w stanie zrozumieć „język programistów” lub wykonać prace programistyczne w swojej nowej firmie.

Zatem, zamiast pytać ludzi, czy warto, czy nie, może po prostu spróbuj?

Zamknij
HXS

Prosimy wypełnij poniższy formularz, pozwoli nam to lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i wspólnie stworzyć najlepszy produkt.