IPN – Miasto świadkiem historii dzięki paralax scrolling

- Projekt realizowany dla Instytutu Pamięci Narodowej stanowiący animowany pomost pomiędzy dzisiejszą rzeczywistością a czasem drugiej wojny światowej.

Klient:
Zakres: Serwisy www i e-commerce,

usługi informatyczne

1 Zadanie i cel

Projekt, który mieliśmy przyjemność realizować dla Instytutu Pamięci Narodowej, był wyzwaniem nie tylko z poziomu zastosowanej technologii i unikalnego designu, ale również w wymiarze odwzorowania perspektyw zmienionych historycznie miast. To projekt zgoła odmienny od wszystkich, które realizowaliśmy, bowiem niesie ze sobą wymiar kulturowy i historyczny, nie pozostaje zatem bez wpływu na świadomośc społeczną, za co również czuliśmy na sobie odpowiedzialność.

Efekt paralaksy to trend stosowany w stronach  internetowych, w którym podczas przewijania zawartość tła (obraz) jest przesuwana z inną prędkością, niż zawartość pierwszego planu. Efekt Paralaksy ma miejsce, gdy układ strony widzi tło strony poruszające się wolniej na pierwszym planie, tworząc efekt 3D podczas przewijania. Używana oszczędnie, lub jak w przypadku naszej realizacji dla IPN, parlaksa może zapewnić przyjemny dla oka, subtelny element głębi, tworząc charakterystyczne i niezapomniane doświadczenie dla użytkownika strony internetowej.  Efekt Paralaksy wykorzystany w stronie dla Instytutu Pamięci Narodowej służył jednak przede wszystkim prezentacji miasta z dwóch perspektyw przenikających się nawzajem, był swoistym łącznikiem pomiędzy dzisiejszą rzeczywistością, a tragedią  II Wojny Światowej.
Projekt realizowany dla Instytutu Pamięci Narodowej stanowiący animowany pomost pomiędzy dzisiejszą rzeczywistością a czasem drugiej wojny światowej.
Projekt realizowany dla Instytutu Pamięci Narodowej stanowiący animowany pomost pomiędzy dzisiejszą rzeczywistością a czasem drugiej wojny światowej.

2 Funkcjonalność

W efekcie zastosowana technologia oddaje klimat miasta będącego świadkiem historii - miasto zdaje się być osadzone w dwóch rzeczywistościach, gdzie ruch użytkownika po stronie pozwala na płynne przejście między perspektywami czasów wojny i pokoju.  Efekt paralaksy pozwala zaangażować użytkownika w iluzję przenikania się dwóch światów, na które nie sposób nie zareagować emocjonalnie. Praca z takim obrazem ma nie tylko charakter estetyczny, ale również, o ile nie przede wszystkim,  edukacyjny.  
Zamknij
HXS

Prosimy wypełnij poniższy formularz, pozwoli nam to lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i wspólnie stworzyć najlepszy produkt.